Yükleniyor...

Fobiler ve Maniler Kitabı

Orijinal fiyat: 192.00 ₺.Şu andaki fiyat: 144.00 ₺.

Fobiler ve Maniler Kitabı
9786257425360

Anlamlandıramadığımız mani ve fobilerimizin arkasında ne yatıyor? Bizi pençesine almış bu takıntılardan kurtulmanın bir yolu yok mudur? Peki, dünyada bunları bir tek biz mi yaşıyoruz? Kate Summerscale, Fobiler ve Maniler Kitabı: A’dan Z’ye 99 Takıntının İzinde Dünya Tarihi ile sürükleyici vaka çalışmaları aracılığıyla esasında ortak olan işte bu korku ve arzularımızın kökenlerini ortaya çıkarırken insan bilincinin labirentine bir kapı aralıyor.Sayfalar arasında dolaşırken Alfred Hitchcock’un yumurtalara olan tiksintisini keşfedecek, Steve Jobs’un düğmelerden duyduğu korkuyu anlamaya çalışacak ve başka pek çok ünlünün gizli takıntısı karşısında hayrete düşeceksiniz. Kate Summerscale titiz araştırmaları, sürükleyici anlatımı ve mizah dokunuşlarıyla 99 fobi ve mani için bir rehber niteliği taşıyan bu eserde sizi insan psikolojisinin derinliklerine doğru bir keşif yolculuğuna çıkmaya davet ediyor ve soruyor:

Peki sizin gizli takıntınız var mı?

“Bildiğimiz fobilerden (homofobi) insanı şaşırtan yumurta, saç, sessizlik korkularına ve her şeyden (pantofobi) korkmaya dek uzanan, okumayı bırakması zor 99 hikâye…”

Chicago Tribune

“Büyüleyici… Son derece detaylı ve her satırıyla aydınlatıcı olan bu kitap, insanların takıntılarına ilişkin eğlenceli bir rehber.”

Publishers Weekly

Marka

Yazar

Orijinal Adı

Çevirmen

Dizi No

Yayın Yönetmeni

Yayıma Hazırlayan

Son Okuma

Kapak Tasarımı

Kapak Uygulama

Dizgi

Sayfa Sayısı

Boyut

Basım Tarihi

Basım Yeri

Baskı No

Web sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.